Peňazí zarába toľko, že s nimi pokojne môže vytapetovať všetkých dvanásť spální svojho luxusného sídla v Madride. A bude lepšie. CR7 čoskoro podpíše doživotnú zmluvu s firmou Nike.

Cristiano Ronaldo pred niekoľkými dňami potvrdil svoju budúcnosť na Santiago Bernabeu, kde zostane minimálne do roku 2021. Dobré správy teraz dostal tiež od Nike.

Portugalský strelec Realu patrí už nejaký čas k hlavným tváram americkej značky. A bude to platiť až do jeho smrti. “Úspešné partnerstvo medzi Nike a Ronaldom bude pokračovať aj v budúcnosti,” píše spoločnosť na svojich stránkach, pričom zahraničná tlač poznamenáva, že sa jedná o doživotný kontrakt.

CR7 sa tak stane po legende NBA Michaelovi Jordanovi len druhým športovcom v histórii, ktorý získa kontrakt takéhoto rozsahu. “Toto je moja značka,” poznamenal spokojný Ronaldo.

Na koľko si príde? Podľa španielskych médií ročne od Nike získa asi 24 miliónov eur. Pôjde o výrazné vylepšenie zmluvy, doteraz bral asi tretinu.

S platom v Reale Madrid, ktorý mu tiež navýšil mzdu, tak bude mať do svojich 36 rokov garantovaný príjem asi 50 miliónov eur ročne. Ronaldo si nás tak môže kúpiť všetkých …