Bezdomovec porušil podmínku zákazu vycházení! Absurdní? Pro státní příslušníky policie ani náhodou! Na sociální síti byl na stránce pod názvem Vagus přidán příspěvek, který poukazuje na doklad o 100 eurové blokové pokutě nezaplacené na místě: “Prechádzal ulicou v Bratislave. Ako človek bez domova tu žije niekoľko rokov, no trvalý pobyt má v Slovenskej Ľupči. Porušil tak zákaz vychádzania mimo okres,” informuje Vagus.

Povolení občanům jít na nákupy, do lesa či na procházku před osmou hodinou večerní je povoleno. Člověk bez domova s respirátorem a s potvrzením o překonání Covid-19 se však na pravé poledne pokutě nevyhne.

“Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, Verejná ochrankyňa práv, Polícia Slovenskej republiky, žiadame o okamžité riešenie tejto neospravedlniteľnej situácie. Žiadame o vypracovanie usmernenia, ktoré vylúči ľudí bez domova z ukladania pokút za nedodržiavanie zákazu výchádzania a odpustenie už udelených pokút. Rovnako žiadame o zaradenie cesty do alebo zo sociálnej služby medzi výnimky zo zákazu vychádzania. Považujeme za neprípustné, aby súčastný stav pretrvával a ľudia bez domova dostávali pokuty za to, že sú na ulici,” zní naléhavá prosba spravovatelné účtu Vagus.

161125952_3812644095486703_6871905019986266962_n

Pokud se Vám tento článek líbí, můžete ho komentovat, diskutovat a budeme rádi, pokud ho budete sdílet pro své známé. Děláme to s ochotou hlavně pro vás, naše fanoušky. Nezapomeňte nás podpořit kliknutím na LIKE 🙂